44 SAPPHIRE ST

MELBOURNE, Florida 32904 · Brevard County · Parcel 28 3602-01-A-22

$28 320
Assessed Value
$72 220
Market Value
Annual Tax
$3 320
Taxable Value
Ownership
OwnerGladfelter Keith
Mailing Address44 Sapphire ST Melbourne FL 32904
Property Details
Year Built1965
Living Area816 sq ft
Lot Size10 454 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$38 500
Just (Market) Value$72 220
Assessed Value$28 320
Exemptions-$25 000
Taxable Value$3 320